KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13856663

nr 1385 6663

Svend Sinding Christensen

(1898-1980), Danmark

Oljemålning, Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 34x26, yttermått inklusive ram: 49x41 cm

Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 mars 2021
kl 19:20:09

17/3 20:50:46 1      Vinnande bud

Svend Sinding Christensen

Läs mer om Svend Sinding Christensen